top of page
Пошук

Важливість емоційного розвитку

  • Лясковська Анна-Христина
  • 17 вер. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 19 вер. 2023 р.

Лясковська Анна-Христина Ігорівна, старший викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області


Напрям виставки. Психологічні виміри освітнього процесу в умовах викликів


Мета впровадження ідеї.

Створити відповідні умови для усвідомлення власного емоційного стану та вмінні виражати й керувати ним. Це надасть змогу краще розуміти себе та свої вчинки, а також це є хороша профілактика вигорання й інших психологічних проблем.

Хай вихованець ваш буде наїжаченим, непокірним, свавільним – це незрівнянно краще, ніж безмовна покірливість та безвільність – Василь Сухомлинський

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

Василь Сухомлинський наголошував на тому, що одним із найважливіших аспектів у роботі має бути чесність, відкритість й прозорість, щодо вираження емоцій. Вчитель окрім науковості та вірогідності у своїй діяльності мав би зробити акцент на тому, щоб навчити учнів виражати свої емоції.

Важливо уточнити, що розуміння «хороші» або «погані» емоції доволі є неправдивий й часто перебільшується суспільством. Емоції не можуть бути чи то хорошими, чи то поганими - вони є і це факт.

У своїй діяльності Василь Сухомлинський використовував квіти для того, щоб учні могли йому повідомити про свій емоційний стан. Вчитель знав, що зараз відбувається з його учнями й від цього він зміг посприяти зміні плану уроку, щоб забезпечити емоційний комфорт. Саме на основі такого спілкування їхня взаємодія була максимально продуктивною та відкритою.

Школа повинна не тільки навчати й надавати інформацію про наукові відкриття, а ще й створювати безпечну й комфортну атмосферу для роботи. Розуміння емоційного стану колег чи учнів дозволить нам зрозуміти чому вони поводять себе так, як поводять, також це можливість зробити певні висновки й допомогти їм пережити той емоційний стан у безпечному середовищі.

Такий невеликий поштовх стане основою для мотивації та відкритості учнів до навчання й спілкування з вчителями й однолітками.

Приємніше навчатися й працювати там де тебе не засудять за твої емоції й дозволять їх проявити.

Той хто перестає бути самим собою, втрачає здатність бачити найтонші моральні відтінки людської поведінки – Василь Сухомлинський

Перспективи та потенціал.

Створення умов для розуміння емоцій посприяє розвитку таки особливостей:

  • Вміння висловити власні переживання й не приховувати їх. Дана особливість допоможе покращити комунікацію та забезпечить нам комфорт й унеможливить розвиток вигорання.

  • Вміння розрізняти емоції. Окрім навчання того, що є емоції важливо робити акцент на тому, що вони є різні, вони необхідні, оскільки вони вказують нам на наші потреби та інтереси.

  • Регулювання емоцій. Важливо проживати емоції, але при цьому робити це безпечно як для інших, так і для себе.

  • Рефлексія, відстежування емоцій. Розуміння подразника який викликав в нас ті чи інші емоцій, для того щоб усунути його або знайти вихід з ситуації.

 
 
 

12 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Олена Савчук
Олена Савчук
27 sept 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Обґрунтовано дуже актуальний напрям, на мою думку, напрям роботи педагога у сучасних реаліях - соціально-емоційний розвиток дітей.

Me gusta

Invitado
25 sept 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Дякую за інформацію.

Me gusta

Invitado
24 sept 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Беззаперечно, уміння володіти своїми емоціями - це кроки до взаєморозуміння.

Me gusta

Invitado
22 sept 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Цікаво і корисно

Me gusta

Invitado
22 sept 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

В знак підтримки сайта і робітників

Me gusta

© 2035 by The Artifact. Powered and secured by Wix

bottom of page