Намака Олеся Сидорівна, директор КУ «Глибоцький ЦПРПП», колектив Глибоцького ЦПРПП
Напрям виставки: Синергія успіху: взаємозв'язок управлінського менеджменту та професійного розвитку педагогів
Мета впровадження
Ідея виникла та впроваджується внаслідок пошуку шляхів, форматів та методів забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників (відповідно до нових вимог і стандартів) в умовах викликів, пов`язаних з війною.
Метод кейсів як один з інструментів технології «Перевернутий клас» має великий компетентнісний потенціал.
Робота з кейсами ґрунтується на діяльнісному підході до організації освітнього процесу та є оптимальною в розвитку критичного мислення, самостійності, стимулюванні пізнавальних інтересів, відповідальності. Сприяє формуванню компетентностей для успішної самореалізації.
Читання збагачує життя дітей лише за умови, коли слово зачіпає потаємні куточки їхніх сердець - Василь Сухомлинський
Ідея в дії: впровадження
Метод кейсів як один з інструментів технології «Перевернутий клас» має великий компетентнісний потенціал. Робота з кейсами грунтується на діяльнісному підході до організації освітнього процесу та є оптимальною в розвитку критичного мислення, самостійності, стимулюванні пізнавальних інтересів, відповідальності.
Метод сприяє формуванню ключових та предметних компетентностей НУШ, дозволяє органічно вплітати в процес освітній потенціал наскрізних змістових ліній (якщо використовувати його в роботі зі школярами).
Ми ж використовуємо протягом 2023 року даний метод в роботі з професійного розвитку педагогічних працівників. Оскільки професійний розвиток педагогів - постійний процес, метод дозволяє вчителю самостійно планувати роботу з реалізації своєї траєкторії професійного розвитку.
Визначивши спільно з педагогами теми та проблеми, що є актуальними для всіх вчителів (незалежно від навчальних дисциплін), сформовано кейси, які педагог опрацьовує самостійно, маючи змогу обговорити їх як у професійній спільноті, так і під час індивідуальних консультацій. Для рефлексії пропонуються тести, анкети. Можливість висловитись забезпечують онлайн - дошки (стіни). Так метод стає інтерактивним та оптимально ефективним в умовах викликів війни.
Апробація ідеї триває 8 –й місяць. Проміжні аналізи вказують на її ефективність, схвальні відгуки учасників - на оптимальність та інформативність. Діяльнісний підхід є одним з провідних у педагогічній творчості Сухомлинського. Серед кейсів, які пропонував В.О.Сухомлинський у Школі радості, - спільні проєкти (колективні творчі справи), інтегровані уроки (спостереження в природі), розвиток творчого мислення, сторітейлінг (малювання, створення казок), навчальні подорожі та екскурсії (з завданням, дослідженнями, обговореннями), розвиток емоційного інтелекту (навчання через емоції, морально-етичне, духовне спілкування).
Я прагнув того, щоб джерелом радості, повноти почуттів і переживань для кожної дитини було спілкування з товаришами, взаємний обмін духовними цінностями. Кожен має привносити в колектив щось своє, творити щастя і радість для інших людей - Василь Сухомлинський
Перспективи та потенціал
В умовах небувалих викликів (ізоляція під час пандемії, війна, освітній процес із застосуванням технологій дистанційного навчання, екстернат, перебої з електропостачанням та інтернетом ) освітній процес стає індивідуалізованим як за формами, так і за змістом. Ідеї Сухомлинського грунтуються на принципах гуманізму, радості пізнання, цінності дитинства, презумції талановитості кожного учня (з принципів НУШ ). Ідея методу кейсів у даному контексті стає провідною, бо дає можливість обирати цікаву і доступну тему та опрацьовувати її у зручному і доступному форматі.
Ідея без ризиків. Сильні сторони та можливості вказано у аннотації. Одним з потенційних ризиків реалізації ідеї є готовність та вміння сформувати кейси,володіння технологією «Перевернутий клас», інноваційний потенціал того, хто працює з ідеєю.
В сучасній освіті потрібні сучасні ідеї. Дякую за гарну ідею!!!
Метод кейсів дає можливість в зручний для тебе час детальніше опрацювати матеріал. Як на мене , доступний та ефективний спосіб розвитку професійної діяльності.
Метод кейсів є одним з найефективних засобів проведення уроку. Використовуючи його , учні краще запам'ятовують інформацію шляхом моделювання та аналізу практичних ситуацій.
Потрібна актуальна тема для освіти сьогодення.
Актуально, ефективно, потрібно як для професійного розвитку так і зручного опрацювання школярами.