top of page
Пошук

Культ книги. Буккросинг у Новій українській школі

  • Макаренко Альона
  • 13 вер. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Макаренко Альона Василівна, вчитель початкових класів, «Опорний заклад освіти – Колінковецький ліцей Топорівської сільської ради»


Напрям виставки: «Освітній коктейль» Нової української школи: компетентнісний, інтегрований та діяльнісний підходи

Мета впровадження ідеї

Залучення учнів до читання книг. Прищеплення любові до книги як джерела мудрості, освіченості та всебічного розвитку

Школа стає справжнім осередком культури тоді, коли в ній панують 4 культи: культ Батьківщини, культ людини, культ КНИГИ та культ рідного слова. Школа тільки тоді школа, коли виховуєв учнів жадобу до читання художньої, науково-популярної літератури, закоханість у книгу, благоговіння перед нею - Василь Сухомлинський

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

Однією з провідних ідей Сухомлинського є культ книги. З цього приводу Василь Олександрович писав: «Аби дитина виросла справжньою людиною, її розум і душа мають працювати у діалозі з книгою». Сучасний стиль життя дедалі більше витісняє книги з нашого життя, адже є багато інших способів дістати потрібну інформацію. Та варто розуміти, що книгу не можна замінити. Вона формує свідомість та інтелект, моральні цінності, збагачує словниковий запас. Моє завдання як вчителя – виховувати в учнів почуття любові до читання.

Книги – задоволення не з дешевих, особливо для дітей. Тому змалечку треба привчати дітей обмінюватися книжками. Ця ідея яскраво реалізується через рух «Буккросинг», який існує у світі ще з 2002 року, а в нашому класі прижився 2 роки тому. Суть буккросингу полягає в обміні книгами та їх рекламі. Для зацікавлення учнів першу книгу я розрекламувала і сховала у приміщенні шкільної бібліотеки, домовилася з бібліотекарем, а на дошці оголошень залишила таку записку:

«Найцікавіша книга про створення світу знаходиться у храмі мудрості нашого ліцею. Кодове слово: мудрість.

Час отримання: друга велика перерва».

Так і розпочався наш шкільний обмін книгами. Обов’язковими умовами руху є:

  • прочитати книгу;

  • написати рекламу для книги, щоб зацікавити однокласників;

  • сховати книгу в межах приміщення школи;

  • залишити записку на дошці оголошень із підказками, де шукати книгу.

Така практика покращує швидкість та виразність читання, змушує читати вдумливо і заглиблюватися у зміст книги. У дітей починає з’являтися власна бібліотека, а це означає – зростає потреба у читанні.

Книжка повинна стати для мудрого вихованця другом, наставником і добрим учителем - Василь Сухомлинський

Перспективи та потенціал реалізації ідеї

Книги, які вже прочитані учнями нашого класу, залишаються на книжковій полиці в коридорі, щоб інші ліцеїсти могли долучитися до нашого руху «Буккросинг».. Таким чином, учасників обміну книгами буде ставати більше.

Для поширення культу книги в кінці прочитання, організовувати свято «Книга – джерело знань», як елемент популяризації книги серед учнівської молоді.

 
 
 

3件のコメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
Олена Савчук
Олена Савчук
2023年9月27日
5つ星のうち5と評価されています。

Ідея використання реклами книги з подальшим квестом її відшуковування - просто шикарна ! Мотивує, заохочує читати, мислити, відшуковувати найцікавіші родзинки для подальшої реклами, обмінюватися враженнями від прочитаного.


いいね!

tetyana0201
2023年9月26日
5つ星のうち5と評価されています。

Дуже важлива тема для сьогодення, коли діти все менше хочуть читати , а все більше часу проводять з телефоном, планшетом. Ідея гри для пошуку книги сподобалась. Цікаво.

いいね!

olenya27
2023年9月26日
5つ星のうち5と評価されています。

Заохотити дітей до читання - це велике досягнення у наш час, бо зараз дуже рідко користуються паперовими книгами. Мега цікава ідея!!!

いいね!

© 2035 by The Artifact. Powered and secured by Wix

bottom of page