Куриш Наталія Костянтинівна, виконуюча обов'язки директора ІППОЧО , кандидат педагогічних наук.
Напрям виставки: Синергія успіху: взаємозв'язок управлінського менеджменту та професійного розвитку педагогів
Мета впровадження ідеї
Створення ефективної системи неперервного професійного розвитку фахової майстерності педагога Нової української школи
Тільки тоді, коли у школі вирує багатогранне духовне життя, опанування знань є справою бажаною, привабливою, воно не припиняється і після закінчення школи, продовжується в роки праці - Василь Сухомлинський
Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику
Професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)» затверджений 23.12.2020 року, визначає 5 трудових функцій та 5 загальних й 15 професійних компетентностей якими повинен володіти педагогічний працівник, серед яких компетентність – «навчання впродовж життя». У пункті 1 статті 8 Закону України «Про освіту» визначено можливості проєктування професійного розвитку фахової майстерності педагогів упродовж життя шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти.
Окрім того, у Законі України «Про освіту» (ст. 53, 59) утверджено право вчителя на навчання впродовж життя та академічну мобільність, вибір видів і форм професійного зростання, суб’єктів освітньої діяльності, а у Законі України «Про повну загальну середню освіту» (ст.51) зазначається, що кожен педагогічний працівник зобов’язаний щороку підвищувати свою кваліфікацію.
Відповідно у «Порядоку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 із змінами №1133 від 24.12.2019, зазначається, що конкретні види, форми, напрями та суб’єктів підвищення кваліфікації педагогічний працівник обирає самостійно і у міжатестаційний період необхідно набрати 150 год.
Учитель, який хоче мати високі результати навчання, повинен знати стилі пізнання своїх учнів, покладати це в основу організації спільної діяльності педагога і школярів на уроці…Справжній педагог повинен працювати на майбутнє - Василь Сухомлинський
Перспективи та потенціал реалізації ідеї
Ця ідея і сьогодні може бути творчо використана як при підготовці майбутніх педагогів, так і в системі безперервної педагогічної освіти.
З метою забезпечення цілісної системи професійного зростання педагогів науковцями Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області розроблено регіональну Модель індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічного працівника, що є втіленням принципу «навчання впродовж життя» та поєднуює: формальну освіту (курси підвищення кваліфікації за 5 модулями, курси за вибором, програми академічної мобільності, стажування), неформальну освіту (тренінги, майстер-класи, семінари, методичні практикуми, форуми, круглі столи, вернісажі, дайджести, нетворкінги тощо) та інформальну освіту (каталоги наукової та навчально-методичної літератури, напрацювання інноваційної педагогічної практики, авторські варіанти розроблених інтегрованих уроків, обговорення цікавих наукових публікацій, документів з вдосконалення освітнього процесу, тощо.
Ідея сучасна, реальна та достатньо обґрунтована!
Наполеглива праця педагога над собою, забезпечує успіх навчання школярів. Автор віднайшов можливість відобразити ідеї Сухомлинського у сучасних процесах НУШ.
Гана ідея, спробуємо реалізувати.
Супер