top of page
Кушнір Олена

Професіограма творчої особистості вчителя

Кушнір Олена, заступник директора з навчально-виховної роботи, Давидівська гімназія Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області.


Напрям виставки: Синергія успіху: взаємозв'язок управлінського менеджменту та професійного розвитку педагогів


Мета впровадження ідеї

Сприяння формуванню фахівця, якому притаманна висока громадянська активність і соціальна відповідальність, орієнтація на співробітництво і співтворчість з дітьми, справжня інтелігентність, висока духовна культура, високий професіоналізм, сучасне науково-педагогічне мислення, готовність до самоосвіти, безперервного оновлення знань, постійного самовдосконалення.


Педагогічна культура вчителя – «Це жива, творча педагогіка повсякденної праці та педагогіка, в якій теоретичні закономірності процесу впливу на духовний світ вихованця ніби зливаються з особистістю вчителя... це, так би мовити, техніка і технологія взаємодії майстра і об’єкта його праці..., багатогранність, різноманітність, відточеність, зразковий стан інструментів нашої творчості, уміння володіти ними так само тонко, як прекрасний музикант володіє скрипкою»


Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику


В.О. Сухомлинський допомагав учителям у створенні «індивідуальної творчої лабораторії», в якій би вони прагнули «сконструювати власний досвід». На його думку, для організації творчого пошуку вчителів необхідно:

  • навчити вчителя перш за все аналізувати свою діяльність

  • встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між знаннями учнів і своєю роботою

  • вивчати факти,

  • систематично ознайомлюватися з педагогічною спадщиною минулого, сучасними досягненнями педагогічної науки і практики

  • давати об’єктивний аналіз своєї діяльності й стану навчально-виховного процесу в школі, оцінку результатів впровадження в практику передового педагогічного досвіду.

Завдання вчителя, підкреслював Василь Олександрович, – використати з досвіду інших все те, що органічне його індивідуальності і виробити свій особистий алгоритм. Багатогранна теоретична спадщина В.О. Сухомлинського сприяє розробці концептуальних, змістовних, технологічних засад розвитку педагогічної майстерності вчителя.


Нові українські школи сьогодні стали справжніми експериментальними майданчиками апробації нового змісту освіти, педагогічних технологій, перевірки професійних якостей педагога.


«Перевірте, випробуйте себе, не поспішайте стати вчителем»

Мета та завдання діяльності таких творчих лабораторій полягають у реалізації компетентнісного підходу до підготовки вчителя НУШ як інструменту оновлення змісту особистісно орієнтованої освіти, соціально-педагогічних ініціатив, спрямованих на створення нової практики освіти, якісної перебудови системи підготовки вчителя. Орієнтація на особистісно орієнтовану модель навчання, впровадження сучасних педагогічних технологій потребує від фахівця цілісного бачення навчання як процесу, який різнобічно впливає на дитину.


«Гармонія серця і розуму» — це та найважливіша риса, без якої неможливе педагогічне покликання. Учительська професія, зазначав В.О. Сухомлинський, особлива, її не можна порівняти з будь-якою іншою, – це «людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється»

Перспективи та потенціал реалізації ідеї


Педагогічну діяльність вчителя - єдність теоретичного і практичного компонентів. У цьому контексті необхідно забезпечувати формування вмінь ставити і творчо виконувати конкретні педагогічні завдання, використовувати теоретичні знання в практичній діяльності, розвиватио у вчителів потреби в методичному самовдосконаленні, прищеплювати їм інтерес до науково-дослідної роботи. Такий підхід в дозволяє присвоювати кваліфікацію компетентним фахівцям, здатним упроваджувати в навчальний процес сучасні освітні технології, орієнтуючись у запитах часу.


141 перегляд3 коментарі

Останні пости

Дивитися всі

3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
olespoldep
Sep 22, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Завжди позитивно відношуся до педагогів, які застосовують у своїх науково-педагогічних матеріалах оригінальні терміни, що побутують в ХХІ столітті - як-то: синергія.

Like

Guest
Sep 21, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Дякую, цікаво.

Like

Guest
Sep 20, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Успіху!!!🎓

Like
bottom of page