top of page
Стоян Тетяна

Радість праці через урок технологій

Стоян Тетяна Сергіївна, вчитель технологій Чернівецького ліцею №13


Напрям виставки. Магія творчості: роздуми про художньо-естетичний світ дитинства

Мета впровадження ідеї

Створити атмосферу доброзичливості і творчості на уроках технологій.

Трудове самовиховання – це заглиблення в самого себе, злиття розумових сил і майстерності рук, свідома постановка мети й подолання труднощів - Василь Сухомлинський

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

На даний час наша країна потребує і надалі потребуватиме великої кількості фахівців робітничих спеціальностей. Вже зараз відчувається нестача таких робітників як інженери і проєктувальники, електрики і будівельники, слюсарі і токарі, швеї і кухарі. Прищепити любов до праці і бути корисним в своїй родині, громаді, державі – завдання вчителя Нової української школи. На уроках технологій вчитель не тільки опановує з учнями ті чи інші види технологічної діяльності, а й має за мету довести необхідність робітничих професій для розвитку економіки країни. Він не лише вчить дитину різноманітним видам ручної праці (шиття, вишивання, в’язання тощо), а також надає можливість отримувати задоволення від процесу роботи. Тобто вчить виконувати роботу з почуттям радості, що твої вироби комусь потрібні, вони корисні, красиві, зручні. З такою думкою в учнів формується їх свідомість, відповідальність, самостійність і естетичний смак.

Із самого початку праці вмій уявити її завершення - Василь Сухомлинський

Перспективи та потенціал реалізації ідеї

Для того, щоб створити на уроках атмосферу творчості вчитель сам має бути для дитини зразком для натхнення. Потрібно крокувати в ногу з часом, бути обізнаним з новими технологіями та потребами суспільства й економіки, новинками у світі моди, цікавитися сучасними напрямками у світі рукоділля. Вчитель сам постійно навчається новому і цікавому в цих напрямках та повинен вміти зацікавити учнів набувати сучасних вмінь і знань з технологій. Вже протягом кількох років я практикую майстер-класи, які проводять діти на позакласних заходах для учнів та вчителів. Це майстер-класи з нових видів рукоділля, які все більше стають популярними: валяння з шерсті, миловаріння, виготовлення авторських листівок, ляльок-мотанок, штучних квітів, новорічних прикрас з фетру і бісеру тощо.

Також важливим є виготовлення необхідних речей для потреб армії: свічок, плетіння маскувальних сіток, шиття футлярів і аптечок та виготовлення подарунків і сувенірів для наших воїнів до свят. Учням подобаються подібні заходи та активності.

Ми заздалегідь серйозно готуємося до подібних заходів: складаємо план підготовки, оформлення приміщення, готуємо матеріали та інструменти, відпрацьовуємо технологію виготовлення виробів. Учні, які проводять такі майстер-класи ставляться до цього з великою відповідальністю і з радістю діляться своїми вміннями з іншими. Вчителі пізнають таких учнів з іншої сторони як творчих і талановитих дітей.

109 переглядів6 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

6 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Олена Савчук
Олена Савчук
Sep 27, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Вчитель як натхненник і мотиватор для учнів. При цьому сам вчитель навчається у своїх учнів. Чудова, актуальна ідея, варта уваги і подальшої реалізації!

Like

Guest
Sep 27, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Цікавий вид діяльності, який надихає дітей працювати з почуттями радості й гордості, що ти затребуваний сьогодні - приносиш, оточуючим хвилини емоційного піднесення й корисні.

Позитивом є те, що учні працюють у партнерстві з учителем. Основне - діти йдуть на такі уроки з радістю, а після - з гордістю!!!

Like

tetyana0201
Sep 25, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Цікаві вироби, щось нове - це радість для дитини. Можливість продемонструвати виріб перед однокласниками, рідними, створити сюрприз для рідних до свята - це такий піднесений настрій.

Like

Поліна Сергіївна Чухненко
Поліна Сергіївна Чухненко
Sep 21, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Чудовий досвід проведення майстер-класів учнями для вчителів і однокласників. Під час таких заходів діти можуть реалізувати свої здібності, продемонструвати якими техніками вони володіють і навіть навчити цим технікам вчителів. Мабуть так має виглядати педагогіка партнерства.

Like

Guest
Sep 19, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Чудова робота!

Like
bottom of page