top of page
Бейлишина Валентина

Розвиток творчих здібностей молодших школярів на основі педагогічних ідей В. О. Сухомлинського

Бейлишина Валентина Василівна, вчитель початкових класів, «Опорний заклад освіти – Колінковецький ліцей Топорівської сільської ради»


Напрям виставки: «Освітній коктейль» Нової української школи: компетентнісний, інтегрований та діяльнісний підходи

Мета впровадження ідеї:

Створення сприятливого освітнього середовища, де учень має можливість розкрити свій потенціал, прагне розвивати свої здібності, шляхом постійної творчості, долання стереотипів і вироблення нових, нестандартних, часто несподіваних ідей, оригінальних підходів і шляхів до їх втілення. Вирішення цього завдання забезпечує високий інтелектуальний рівень учнів, вміння раціонально аналізувати інформацію та впроваджувати прогресивні ідеї в процесі навчальної діяльності.

Творчістю - є діяльність, в яку людина вкладає немовби частинку своєї душі, і чим більше вона вкладає, тим багатшою стає її душа - Василь Сухомлинський

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

Я твердо переконана що багато, аспектів, відображених в концепції НУШ, перегукуються з педагогічними ідеями Сухомлинського В.О., що висвітлює різні напрями розвитку творчих здібностей учнів.

Формула Нової школи складається з дев’яти компонентів, що на диво дуже чітко збігаються з ідеями Василя Сухомлинського, які були озвучені багато років тому до нинішньої реформи. Василь Олександрович у книзі «Сто порад учителеві» надавав цінні рекомендації щодо роботи педагогів у школі. На мою думку, дані рекомендації на сьогоднішній день є орієнтиром для формування наскрізних вмінь та творчості дітей. Пріоритетними наскрізними вміннями, які розвиваються в процесі формування ключових компетентностей є творчість та вміння співпрацювати з іншими людьми. Саме створення на уроках лепбуків та ментальних карт, дає можливість мені, як педагогу, побудувати навчальну діяльність з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, створити умови, при яких дитина має змогу самостійно планувати майбутню діяльність, домовлятися з однолітками, розподіляти обов’язки, шукати потрібну інформацію, узагальнювати та систематизувати її, приймати рішення, спираючись на власні знання і вміння. Під час творчої праці дитина проводить власні спостереження, виконує завдання, вивчає і закріплює інформацію. А ще загально доведено, що рівень творчості вищий у колективних виявлень. Отже, виконання колективних творчих завдань дає можливість наступному учаснику проявити свою уяву, уміння імпровізувати, дотепність, придумуючи свій варіант продовження, проявляючи свою творчість. Ця клопітка робота розвиває співробітництво і партнерські відносини між сім’єю і школою через спільну творчу діяльність педагога, дитини та батьків.

Школа – це місце, де розвиваються найскладніші, які тільки можуть бути в світі, людські відносини. Складні тому, що відбувається велике і важке, радісне і болісне творення людини. Педагогічна мудрість у тому й полягає, щоб бачити свого вихованця очима творця - Василь Сухомлинський

Перспективи та потенціал реалізації ідеї

Тому на своїх уроках надалі планую використовувати розвивальні творчі вправи, дотримуючись таких вимог:

  • цілеспрямованість застосування;

  • підпорядкованість тематиці, навчально-виховній меті уроку;

  • відповідальність тематики дитячим інтересам, віковим та індивідуальним особливостям;

  • різноманітність форм організації навчальної праці учнів (індивідуальні, групові, колективні);

  • організації взаємодії та співробітництва всіх виховних сил;

  • нерозривний зв’язок з іншими формами та методами роботи.

Постійно вести спостереження за індивідуальним розвитком дитини, створенню оптимальних умов для формування кожної особистості, що сприяють вільному та повному розкриттю всіх здібностей моїх вихованців;

  • надавати перевазі вивченню нахилів, інтересів, сфер, талантів учнів із метою пошуку для них таких видів діяльності, де їх чекає успіх.


52 перегляди1 коментар

Останні пости

Дивитися всі

1 則留言

評等為 0(最高為 5 顆星)。
暫無評等

新增評等
Раиса Лукиян
Раиса Лукиян
2023年9月22日
評等為 5(最高為 5 顆星)。

Спасибі за мудрі і дієві поради, які виховали не одне свідоме покоління української молоді. Вони і донині залишаються актуальними методами виховання та формування особистості як школяра так і зокрема вчителя.

按讚
bottom of page