top of page
Олександр Міхно, Оксана Матвійчук

Спадщина Василя Сухомлинського на вебресурсах Педагогічного музею України: контент для вчителя

Олександр Міхно, доктор педагогічних наук, директор Педагогічного музею України

Оксана Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент Інституту післядипломної освіти Київського університету Бориса Грінченка, провідний науковий співробітник Педагогічного музею України


Напрям виставки: Синергія успіху: взаємозв'язок управлінського менеджменту та професійного розвитку педагогів

Мета впровадження ідеї:

  • підвищення педагогічної майстерності: вебресурси, присвячені спадщині Василя Сухомлинського, надають педагогам доступ до інформації, яка допоможе їм вдосконалювати методи навчання і виховання.

  • розвиток креативності та інноваційних підходів: матеріали на вебресурсах можуть надихнути педагогів на створення нових, ефективних методик і програм, які враховують педагогічні ідеї В.Сухомлинського.

  • підготовка до роботи з сучасними освітніми технологіями: використання вебресурсів вимагає від педагогів оволодіння цифровими інструментами, що підвищує їхню компетентність у використанні інформаційних технологій в освітньому процесі.

  • розвиток міжособистісних навичок: взаємодія з вебресурсами сприяє розвитку комунікаційних, колаборативних та лідерських навичок.

  • посилення педагогічної рефлексії: використання матеріалів про спадщину В. Сухомлинського допоможе педагогам глибше розуміти і аналізувати свою роботу, вдосконалювати її і досягати кращих результатів

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

Реалізація ідеї може створити простір, де освітній процес стає більш глибоким і ціннісним, а педагоги мають доступ до вебресурсів, щоб надихати і виховувати нове покоління громадян, які розуміють важливість моральних цінностей і толерантності. Ідея може бути реалізована через такі кроки:

  • створення онлайн-ресурсів: розробка вебресурсів, які містять матеріали, пов'язані з життям і педагогічною спадщиною Василя Сухомлинського (тексти, аудіозаписи, відео та фотографії).

  • навчальні матеріали для вчителів: зозробка матеріалів, які допоможуть вчителям впроваджувати ідеї Василя Сухомлинського у своїй роботі.

  • організація навчальних заходів і тренінгів: проведення вебінарів, семінарів і майстер-класів для педагогів з використанням розроблених матеріалів.

  • поширення цінностей Василя Сухомлинського: формування у вихованців таких цінностей, як толерантність, співчуття, повага до інших.

Перспективи та потенціал ідеї:

  • підвищення якості освіти: використання контенту, пов'язаного з В. Сухомлинським, допоможе педагогам розвивати удосконалювати методи навчання та виховання, що покращить якість освіти.

  • розвиток професійних компетентностей вчителів: контент для вчителів допоможе підвищувати кваліфікацію педагогів та розвивати їхні педагогічні навички.

  • підтримка особистісного розвитку учнів: матеріали, пов'язані зі спадщиною В. Сухомлинського, допоможуть формуванню етичних цінностей учнів (толерантність і співчуття та ін), які сприяють особистісному розвитку.

  • популяризація української педагогіки: ідея сприяє поширенню знань про педагогічну спадщину В. Сухомлинського, що важливо для розвитку педагогічної науки та практики.

Перспективи розширення ідеї в більш масштабну освітню практику:

  • розширення охоплення: поступове розширення цієї ідеї на всю країну, щоб більше вчителів і учнів могли скористатися вебресурсами.

  • розширення контенту: постійне оновлення вмісту та додавання нових ресурсів, включаючи інтерактивні вправи, відеоуроки, віртуальні екскурсії тощо

  • розширення тематичного спектру: використання спадщини інших педагогічних персоналій і тем, які могли б бути корисними для вчителів і учнів.

  • співпраця з освітніми закладами: залучення навчальних закладів до спільної роботи над цією ідеєю.

  • використання новітніх технологій: розробка мобільних додатків, інтерактивних курсів та інших сучасних засобів для зручного доступу до контенту.


Сайт музею http://pmu.in.ua/

Віртуальна виставка «Київ Сухомлинського»: http://pmu.in.ua/wp-content/uploads/suhomlinskii/

Віртуальна виставка «55 років від часу виходу друком першого видання книги Василя Сухомлинського “Серце віддаю дітям” (Берлін, 1968)»: http://pmu.in.ua/virtual-exhibitions/volk-und-wissen/

Електронна копія видання «Василь Сухомлинський. Афоризми / Педагогічний музей України; [укладач О.П. Міхно; наук. консультант О.В. Сухомлинська]. Київ: ПМУ, 2018. 104 с. (Сер. «Педагогічні републікації»; вип. 5)»: https://cutt.ly/8wlPO8B8


Фейсбук-сторінка музею https://www.facebook.com/pedmuzua

Афоризми В. Сухомлинського у онлайн-проєкті #цитата_від_музи_педагогіки:

Онлайн-проєкт «Ювілеї публікацій В. Сухомлинського»

70 років від часу виходу публікації Василя Сухомлинського «Директор школи – керівник навчально-виховної роботи» (Радянська школа, 1953, №1): https://cutt.ly/Vwz4Erx8

60 років від часу виходу книги Василя Сухомлинського «Шлях до серця дитини» (Київ, 1963): https://cutt.ly/Swz4E45J

55 років від часу виходу публікації Василя Сухомлинського «Не бійтесь бути ласкавими (Про чуйність і такт у виховній роботі)» (Радянська школа, 1968, №4): https://cutt.ly/Pwz4RmUW

Вулиця Василя Сухомлинського у онлайн-проєкті «Педагогічна мапа Києва»: https://cutt.ly/Cwz4RNFt


Ютуб-канал музею https://www.youtube.com/@pedmuzua

2 вересня - день пам’яті Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970): https://youtu.be/coLjwHMCQFk?si=k3nBwkwfUtxMOOiJ

Василь Сухомлинський. Людина – неповторна (Київ, 1962): https://youtu.be/x6RMNkOR3zQ?si=dda3ncVRI-QPNZIZ

Василь Сухомлинський. Гаряча квітка (Київ, 1978): збірка художніх мініатюр для дітей: https://youtu.be/TTbPRVHljsQ?si=-YQULyfDLve8NAo5

88 переглядів2 коментарі

Останні пости

Дивитися всі

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Поліна Сергіївна Чухненко
Поліна Сергіївна Чухненко
Sep 21, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Приємно, що Ви долучилися до даної інтерактивної виставки. Дослідження і популяризація спадщини Сухомлинського насправді є важливим надбанням для українців. Дякую за Вашу працю!

Like

Наталка Штаб
Наталка Штаб
Sep 21, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Дуже гарна ідея. Буде корисна для кожного учасника освітнього процесу. Бажаю успіху!!!

Like
bottom of page