top of page
Дутчак Інна

Інтегроване навчання (вивчення краєзнавчого матеріалу з використанням мідпредметних звʼязків)

Дутчак Інна Григорівна, старша наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»


Напрям виставки: «Освітній коктейль» Нової української школи: компетентнісний, інтегрований та діяльнісний підходи

Мета впровадження ідеї

зацікавлення учнів вивченням історії рідного краю у поєднанні з вихованням в учнів інтересу до вивчення різних навчальних предметів; реалізація наскрізних ліній «Підприємливість і фінансова грамотність» та «Громадянська відповідальність» через роботу в проєкті; вироблення в учнів практичних дизайнерських навичок (створення за допомогою сучасних програм макету оздоблення) та презентації проєкту; розвиток естетичних навичок: здатності бачити красу навколишнього світу, готовності зберігати її; формування в учнів умінь інтегровано працювати з інтернет-ресурсами, додатковою літературою, іншими джерелами.

Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того, що бачить перед собою дитина, чим вона милується, в що вкладає частину своєї душі - Василь Сухомлинський

Ідея в дії: впровадження запропонованої новації у практику

Створення за допомогою сучасних компютерних програм макету оздоблення вулиці з використанням орнаментів Георгія Гараса – проєктна робота, яка передбачає поділ учнів на групи, кожна з яких опрацьовує свою частину роботи, сукупність яких і забезпечує кінцевий результат. Проєкт розрахований на активну творчу пошуково-дослідницьку діяльність, відвідування бібліотек, архіву, спілкування з жителями вулиці, залучення учителів різних предметів і батьків.

Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей - Василь Сухомлинський

Перспективи та потенціал реалізації ідеї

Ідея передбачає наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі, що слугує інструментом забезпечення успіху нової української школи, формування в учня важливих для сучасного етапу технологічних компетентностей. Проєкт спирається на вивчення різних навчальних предметів комплексно та з орієнтиром на практичне застосування здобутих знань, умінь і навичок для реального життя в соціумі. У ході реалізації проєкту в учнів розвиваються всі 10 ключових компетентностей нової української школи одночасно. Проєкт працює на засадах педагогіки партнерства, передбачаючи спілкування, взаємодію і співпрацю між учителем, учнем і батьками.


33 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page